„LinkGate” változatai közötti eltérés

Innen: MIA
(Új oldal, tartalma: „A projekt a kutatók számára a webarchívumok [Vizualizáció|[vizuális alapú kutatásának]] lehetőségét teremti meg, a potenciális felhasználási lehetőség…”)
 
a
 
(7 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
A projekt a kutatók számára a webarchívumok [Vizualizáció|[vizuális alapú kutatásának]] lehetőségét teremti meg, a potenciális felhasználási lehetőségek adatbázisba rendezésével együtt. A forráskód és a dokumentáció is elérhető a GitHubon a GNU Általános Licensz (GPL) harmadik verziója szerint. A linkvizualizációs környezet demonstrálására a Bibliotheca Alexandrina szolgáltatási infrastruktúráját használják fel. A projekt gazdája az imént említett intézmény valamint az Új-Zélandi Nemzeti Könyvtár. Számítanak az IIPC Kutatási munkacsoport tagjainak, illetve az egyes konzorciumi tagoknak a közreműködésére is. A projekt három fő komponenssel bír, egy linkszolgáltatással mely összeköti a kapcsolt adatokat, egy link indexelővel mely kinyeri az információkat a webarchívumból s beilleszti a linkszolgáltatásba, és a link vizualizáló eszközzel mely grafikus felületen megjeleníti és visszakereshetővé teszi a linkszolgáltatás által kinyert kapcsolt adatokat.
+
A projekt a szakemberek számára a webarchívumok [[Vizualizáció|vizuális alapú kutatásának]] lehetőségét teremti meg, a potenciális felhasználási lehetőségek adatbázisba rendezésével együtt. A forráskód és a dokumentáció is elérhető a GitHub-on a GNU Általános Licensz (GPL) harmadik verziója szerint. A linkvizualizációs környezet demonstrálására az egyiptomi Bibliotheca Alexandrina szolgáltatási infrastruktúráját használják fel. A projekt gazdája az imént említett intézmény, valamint az Új-Zélandi Nemzeti Könyvtár. Számítanak az [[IIPC]] Kutatási Munkacsoport tagjainak, illetve az egyes konzorciumi tagoknak a közreműködésére is. A projekt három fő komponenssel bír, egy link-szolgáltatással, mely összeköti a kapcsolt adatokat, egy link-indexelővel, mely kinyeri az információkat a webarchívumból és beilleszti a link-szolgáltatásba, és a link-vizualizáló eszközzel, mely grafikus felületen megjeleníti és visszakereshetővé teszi a link-szolgáltatás által kinyert kapcsolt adatokat.
 
 
 
----
 
----
   
 
* [http://netpreserve.org/projects/linkgate/ A LinkGate projekt honlapja]
 
* [http://netpreserve.org/projects/linkgate/ A LinkGate projekt honlapja]
  +
* [https://github.com/arcalex/linkgate-use-cases/wiki Research use cases for web archive visualization]
 
* [https://netpreserveblog.wordpress.com/2020/04/23/linkgate-update/ Youssef Eldakar - Lana Alsabbagh: LinkGate: Let’s build a scalable visualization tool for web archive research]
 
* [https://netpreserveblog.wordpress.com/2020/04/23/linkgate-update/ Youssef Eldakar - Lana Alsabbagh: LinkGate: Let’s build a scalable visualization tool for web archive research]
   

A lap jelenlegi, 2020. július 29., 10:20-kori változata

A projekt a szakemberek számára a webarchívumok vizuális alapú kutatásának lehetőségét teremti meg, a potenciális felhasználási lehetőségek adatbázisba rendezésével együtt. A forráskód és a dokumentáció is elérhető a GitHub-on a GNU Általános Licensz (GPL) harmadik verziója szerint. A linkvizualizációs környezet demonstrálására az egyiptomi Bibliotheca Alexandrina szolgáltatási infrastruktúráját használják fel. A projekt gazdája az imént említett intézmény, valamint az Új-Zélandi Nemzeti Könyvtár. Számítanak az IIPC Kutatási Munkacsoport tagjainak, illetve az egyes konzorciumi tagoknak a közreműködésére is. A projekt három fő komponenssel bír, egy link-szolgáltatással, mely összeköti a kapcsolt adatokat, egy link-indexelővel, mely kinyeri az információkat a webarchívumból és beilleszti a link-szolgáltatásba, és a link-vizualizáló eszközzel, mely grafikus felületen megjeleníti és visszakereshetővé teszi a link-szolgáltatás által kinyert kapcsolt adatokat.