„Reprozip” változatai közötti eltérés

Innen: MIA
(Új oldal, tartalma: „ A New York University Visualization, Imaging, and Data Analysis Center munkatársai által - főként a tudományos kutatások reprodukálhatósága céljából - nagy…”)
 
 
(5 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
   
A New York University Visualization, Imaging, and Data Analysis Center munkatársai által - főként a tudományos kutatások reprodukálhatósága céljából - nagyrészt Python-ban fejlesztett open source eszköz, amivel egy komplex informatikai rendszer (pl. tudományos adattár, szoftver, interaktív alkalmazás, dinamikus webhely) minden eleme (pl. fájlok, adatbázisok, szkriptek, programkönyvtárak, környezeti változók, függőségek) összecsomagolható egy .rpz formátumú konténerbe, majd egy másik szerveren helyreállítható és futtatható. Az eredeti webszolgáltatóval együttműködve alkalmas lehet [[server-side web archiving|server-side]] típusú archiválásra is. Első lépésben ún. trace módban kell futtatni a Reprozip-et, amely során a rendszerhívások alapján felméri és egy (utólag még kézzel is szerkeszthető/kiegészíthető) config.yml fájlba menti a becsomagolandó elemek listáját. Majd ez alapján elkészíti a csomagot, amiből egy másik gépen a Reprounzip nevű rendszerkomponens által felajánlott háromféle unpacker valamelyikével lehet visszaállítani az eredeti állapotot. Támogatja a Vagrant és a Docker technológiát is, így virtuális gépeken vagy Docker-t ismerő operációs rendszereken is helyreállítható az .rpz csomag tartalma.
+
A New York University Visualization, Imaging, and Data Analysis Center munkatársai által főként a tudományos kutatások reprodukálhatósága céljából nagyrészt Python-ban fejlesztett open source eszköz, amivel egy komplex informatikai rendszer (pl. tudományos adattár, szoftver, interaktív alkalmazás, dinamikus webhely) minden eleme (pl. fájlok, adatbázisok, szkriptek, programkönyvtárak, környezeti változók, függőségek) összecsomagolható egy [[RPZ|.rpz]] formátumú konténerbe, majd egy másik szerveren helyreállítható és futtatható. Az eredeti webszolgáltatóval együttműködve alkalmas lehet [[server-side web archiving|server-side]] típusú archiválásra is. Első lépésben ún. trace módban kell futtatni a Reprozip-et, amely során a rendszerhívások alapján felméri és egy (utólag még kézzel is szerkeszthető/kiegészíthető) config.yml fájlba menti a becsomagolandó elemek listáját. Majd ez alapján elkészíti a csomagot, amiből egy másik gépen a Reprounzip nevű rendszerkomponens által felajánlott háromféle unpacker valamelyikével lehet visszaállítani az eredeti állapotot. Támogatja a Vagrant és a Docker technológiát is, így virtuális gépeken vagy Docker-t ismerő operációs rendszereken is helyreállítható az .rpz csomag tartalma.
   
 
----
 
----
   
 
* [https://www.reprozip.org/ A Reprozip honlapja]
 
* [https://www.reprozip.org/ A Reprozip honlapja]
  +
* [https://web.reprozip.org/ Preserving the Dynamic Web]
 
* [https://github.com/VIDA-NYU/reprozip A Reprozip a GitHub-on]
 
* [https://github.com/VIDA-NYU/reprozip A Reprozip a GitHub-on]
 
* [https://zenodo.org/record/4889460#.YOHH10y8pph Eoin O'Donohoe: Server-Side Web Archiving]
 
* [https://zenodo.org/record/4889460#.YOHH10y8pph Eoin O'Donohoe: Server-Side Web Archiving]
  +
* [https://osf.io/preprints/lissa/khtdr/download Katherine Boss <nowiki>[et al.]</nowiki>: Saving Data Journalism - Using ReproZip-Web to Capture Dynamic Websites for Future Reuse]
  +
* [https://www.youtube.com/playlist?list=PLjgZ3v4gFxpX_ctCynkgUYqpGy1L5EWcd ReproZip Talks]
   
 
[[Category:SZOFTVEREK]]
 
[[Category:SZOFTVEREK]]

A lap jelenlegi, 2024. május 13., 16:22-kori változata

A New York University Visualization, Imaging, and Data Analysis Center munkatársai által – főként a tudományos kutatások reprodukálhatósága céljából – nagyrészt Python-ban fejlesztett open source eszköz, amivel egy komplex informatikai rendszer (pl. tudományos adattár, szoftver, interaktív alkalmazás, dinamikus webhely) minden eleme (pl. fájlok, adatbázisok, szkriptek, programkönyvtárak, környezeti változók, függőségek) összecsomagolható egy .rpz formátumú konténerbe, majd egy másik szerveren helyreállítható és futtatható. Az eredeti webszolgáltatóval együttműködve alkalmas lehet server-side típusú archiválásra is. Első lépésben ún. trace módban kell futtatni a Reprozip-et, amely során a rendszerhívások alapján felméri és egy (utólag még kézzel is szerkeszthető/kiegészíthető) config.yml fájlba menti a becsomagolandó elemek listáját. Majd ez alapján elkészíti a csomagot, amiből egy másik gépen a Reprounzip nevű rendszerkomponens által felajánlott háromféle unpacker valamelyikével lehet visszaállítani az eredeti állapotot. Támogatja a Vagrant és a Docker technológiát is, így virtuális gépeken vagy Docker-t ismerő operációs rendszereken is helyreállítható az .rpz csomag tartalma.