Az Országos Széchényi Könyvtár Digitális Bölcsészeti Központjának Digitális Filológiai és Webarchiválási Osztálya webarchiválási tevékenységének részeként jelentősebb eseményekről különgyűjteményeket készít, amelyekbe hírportálok anyagai, az eseményhez kapcsolódó webhelyek és közösségimédia-oldalak kerülnek bele. Az eddigi válogatások közül az orosz–ukrán konfliktus és az atlétikai világbajnokság gyűjteményeihez készült publikus keresőfelület.
A 2024-es párizsi olimpia és paralimpia esetében is elvégeztük az ún. eseményalapú gyűjtést, amelynek keretében több mint 160 forrásból mentünk tartalmakat. Ezek többsége hírportál, de a címlista tartalmazza a rendezvényhez szorosan kapcsolódó webhelyeket vagy azok releváns részeit, valamint a közösségimédia-oldalakat is. Az automatikus aratás ún. seed URL-ekről elindulva történik és mivel egész weboldalakat archiválunk, nem küszöbölhető ki, hogy a hírportálokról mentett anyag esetében bizonyos, az eseményhez nem kapcsolódó tartalmak is letöltésre kerüljenek, például további ajánlott cikkek. Az archiválás 2024. július 16-án indult és az olimpia ideje alatt napi rendszerességgel történik, azt követően pedig még egy ideig hetente egyszer lementjük az új híreket. (Ezen a videón az eseményalapú különgyűjtemények weboldala és a NYAROL2024 kódjelet kapott olimpiai különgyűjtemény seed-listája látható.)
A dán nemzeti könyvtár munkatársai évek óta fejlesztik a SolrWayback nevű keresőmotort és megjelenítőt, amely az Apache Solr-on alapul, és lehetővé teszi az archivált webes tartalomban (a webhelyek szövegében és más elemeiben, pl. képekben) való részletes keresést, és a találatok megjelenítését. (A nyilvános archívumunk esetében kipróbálható teljes funkcionalitásában.) A nyári olimpiáról szóló hírekhez készült kereső az http://olimpia2024public.webharvest.oszk.hu/solrwayback címen érhető el. A keresőmező melletti kérdőjelre kattintva részletes, magyar nyelvű leírás olvasható. A mentések jogi akadályok miatt csak az Országos Széchényi Könyvtár olvasótermében tekinthetők meg, viszont a találati listák a nyilvános keresőben tovább szűrhetők, számos metaadatot tartalmaznak, valamint adatvizualizációk és adatkészletek is előállíthatóak belőlük. (Egy keresési példa itt nézhető meg, ezen a harmadik videón pedig a magyar olimpiai részvételről szóló Wikipédia szócikk eredeti és archivált verziója látható.)